PFRON kosztorys na remont łazienki

Baza wyszukanych fraz

SM-stwardnienie rozsiane - ja, moje myśli i życie

Temat: dofinansowanie z PFRON
Witam. Jestem inwalidą I grupy. Moje inwalidztwo nie ogranicza mozliwosci
poruszania się a mimo to kilka lat temu dostałe z PFRON dofinansowanie na
remont/modernizacje łazienki. Koszt całej inwestycji wyniusł ponad 10.000 zł z
czego ja zapłaciłem ok 2.000zł. W tej chwili już nie pamiętam szczegółow ale
jezeli Bardzo Ci na tym zależy to napisz pytania i wyślij do mnie mail.
Sprawdze w dokumentach i postaram się pomóc i odpowiedziec na pytania.
marcinpietka@konto.pl
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,488,33149893,33149893,dofinansowanie_z_PFRON.htmlTemat: Prośba o pomoc 10 lat dzieczynka-140 cm - cd....
Do PFRON podjadę i wezmę papiery, dokładnie dopytam o zasady - bo wiem że muszę mieć wkład własny - tylko ile procent całości na dzień dzisiejszy to nie wiem, bo podobno przepisy się zmieniły.
Nie wiem też jaka kwota może zostać przyznana.
W każdym razie tą możliwość sprawdzę i postaram się wykorzystać. Zawsze blokował mnie ten wkład własny - tzn nawet 20% nie miałam by zrobić remont łazienki przystosowujący ją dla potrzeb niepełnosprawnego.
Teraz chyba to jest jedyna możliwość.
Zadzwonię również do Pani, z którą rozmawiałam wczoraj - jeśli robili już takie remonty z przystosowaniem dla niepełnosprawnego to będzie wiedziała od czego zacząć. Potrzebny kosztorys i faktura proforma o ile pamiętam.
W każdym razie załatwię co się da.

Soją drogą napiszę di firm, bo może część materiałów uda się zdobyć... Spróbuje, co mi szkodzi...

Dzięki dziewczyny...


Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,615,97515743,97515743,Prosba_o_pomoc_10_lat_dzieczynka_140_cm_cd_.html


Temat: Prośba o pomoc 10 lat dzieczynka-140 cm - cd....
Dziewczyny bardzo dziękuję
Reniu - recepty doszły, część już wykupiona.

Gosiu - dzięki za drukowanie i wysyłanie dalej...
Ja wczoraj odebrałam z drukarni kolejną partię, bo tamto rozeszło się jak ciepłe bułeczki Oby tylko efekty były wqymierne

Co do spraw remontu, to problem jest z PFRON-em taki, że firma która miałaby zrobić remont, musi wyłożyć najpierw kasę, i jak po robotach zrobią odbiór i zatwierdzą to dopiero dostaną zwrot pieniążków.
Innym problemem jest, że na PFRON mogę tylko łazienkę i kuchnię przystosować - tzn podłogi na antypoślizgowe, poręcze a w łazience to wiadomo. Wymiana wanny, WCkompakt, umywalka - wszystko ze specjalnymi poręczami. Na PFRON moę położyć 5m2 płytek na ścianie np.
Rozmawiałam z Panią, która wtedy dzwoniła... i w taki sposób niestety nie da rady, bo oni nie mają funduszy by to zrobić... i czekać na zwrot. Nie jest do duża firma a koszt remontu nie będzie niski.
Kolejnym problemem jest czy odgrzybianie by zostało zrefundowane, bo ru trzeba skuć wszystko do tynku i zrobić porządnie by znów nie wychodziło. Dobrym sposobem byłoby ocieplenie dachu lub zrobienie sufitu podwieszanego z ociepleniem, bo mamy stropodach i w najwyższym punkcie mieszkanie ma ok 4,20... a nie ocieplony dach, więc ciepło nam ucieka...
Jak mąż wchodził by zwalać śnieg z dachu to u nas prawie go nie ma, w przeciwieństwie do sąsiadów...
Jeśłi któraś z Was mogłaby mi pomóc w napisaniu odpowiedniej prośby, podania czy jak to ma wyglądać, bym mogła napisać do firm budowlanych, jakiś marketów czy producentów to bardzo proszę.

Ja sama jeszcze spróbuję może napisac do fundacji jakiejś, ale szanse sa nikłe...Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,615,97515743,97515743,Prosba_o_pomoc_10_lat_dzieczynka_140_cm_cd_.html